برج لاله دبی

برج لاله دبی

مشاور: ARENCO

جهت اجرای حدود 1000 متر مربع سقف پس‌تنیده هر طبقه این برج به ضخامت 225 میلیمتر توسط دفتر و کارخانه دبی شرکت بی- اف- اس(BFS) اقدام بطراحی و ساخت قالب میزی سیستم (BFS-Table Form System) گردید (ثبت شده بشماره 63948)

مشخصات و موارد ویژه لحاظ شده در طراحی:
• وجود تیرهای بتنی به ارتفاع 90 سانتیمتری دور تا دور سقف که باعث میگردید میزها 1.2متر ارتفاعی بهنگام دکفراژ پایین بیایند تا از زیر این تیرها بتوانند به طبقه بعدی منتقل گردند و هم میزهای چیدمان شده کنار این تیرها نیروهای جانبی قابل توجهی را تحمل کنند.
• جهت پایین آوردن میزها و نیز تراز کردن میزها سیستم کالسکه هیدرولیکی طراحی و استفاده گردید.
• بدلیل قالب بندی همزمان دو سقف جهت انتقال میزها به دو طبقه بالاتر سیستم BFS-2Level Lifting C-Hook طراحی و استفاده گردید که با قابلیت تاشدن با سهولت در حمل و نقل، قابل استفاده برای انتقال میزها بصورت یک طبقه نیز می باشد.
• بدلیل سطح زیاد قالب بندی با سیستم میزی و محدودیت در موقعیت های خروج میزها از داخل سقف اجرا شده، بر خلاف سایر سیستمهای رایج دنیا، توسط تیم فنی شرکت BFS برای هر یک از این میزها چهار چرخ تلسکوپی طراحی گردید تا هر میز مستقلاً و بدون نیاز به کالسکه بسهولت بتواند توسط یک کارگر به موقعیت خروج میزها منتقل و سرعت جابجایی میزها را بصورت قابل ملاحظه ای افزایش دهد. این چرخها باربر نبوده و بهنگام بتن ریزی جمع می شوند و فقط برای استفاده در جابجایی باز می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید